Főoldal Rólunk Blog  Vendégkönyv 

 Kérdőívek   

Hokalovi

Riportok

Statisztika


Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Körkarám


Csak futószárra? 
Az első gondolata mindenkinek a körkarámról, hogy a futószáras tanulóknak és lovaknak van. Ez egy tévedés, hiszen remek lehetőséget nyújt a ló és lovas kapcsolatának kialakítására. Én is itt kezdtem pályafutásunkat Szöszivel, hiszen nem vághattunk bele egyből a közepébe a dolgoknak. 
Megvan egy alap lépcső, amit minden lónak és lovasnak be kell tartania. Ha a lépcsőből egy fok is kimarad, katasztrófa lehet a vége. 

 

A munka és a munka... 
Remek lehetőséget nyújt, hogy mindketten ellazuljatok egy kicsit. Muszáj kiereszteni a fáradt gőzt. 
El ne felejtsétek, ha körkarámban dolgoztok az elsődleges segítségleadás a testetek. Meg kell találnotok a felsőtestetekkel azt a pontot, ahol a ló vállát követed, de nem maradsz le és nem is haladod túl őt. Ha előrébb helyezed magad, akkor a ló megfordul, lassul. Ha hátra, akkor elsiet, következő jármódba ugrik be ha tud. 
Ha ostorral dolgoztok ne felejtsétek el, hogy a lovat nem kergetni, hanem kísérni kell. Nem megijeszteni vele, hanem támaszt nyújtani. Ha a lovunk fél, barátkoztassuk meg vele. Simogassuk az ostorra, kocogtassuk meg a nyakát, oldalát, lábát. Persze ezeket nagyon finoman, hogy véletlenül se ijesszük meg, hiszen kezdhetjük elölről. Ha egy idő után ezt elfogadta, jöhet a ráhajítás. Finoman legyezzük a lovat vele, a feje fölött pörgessük meg, majd a nyakán is meglebegtethetjük kicsit, állandó dicséret mellett. Ha ezt nem bírja még, próbáljuk először vezetőszárral, hogy megszokja a hirtelen mozdulatokat. Rengeteget segíthetnek ezek a feladatok. 
Futószárazásnál figyeljünk arra, hogy a lónak a belső füle felénk álljon. Erről tudjuk, hogy figyel a segítségeinkre. Ha nem figyel, csettintsünk neki. 
Ha a lovunkat meg akarjuk fordítani, azt sohasem kifelé tegyük meg, ezt a mozdulatsort mindig csak befelé, amit a következő módon érhetünk el: 
A lovat kövessük, majd lépjünk hátra pár lépést, úgy, hogy egy kicsit a ló vállát is haladjuk túl. Ha ez sikerült, akkor a kezünkből átvesszük a másikba az ostort vagy kötelet, majd mutatva neki szabad kezünkkel az irányt követjük testét. Ha nem sikerül először, akkor próbáljatok hátrébb menni, lépésből próbálni, nem minden ló tud hirtelen rájönni a feladatra. 
Szerintem remek gyakorlási feladat mind a lónak s lovasának, hiszen így jobban meg fogja egy kisebb idő után érezni az ember, hogy mégis milyen mozdulatai vannak a hűn szeretett lovának, illetve segíthet kialakítani egy köteléket köztük. 

Ezeket a feladatokat akkor kezdjük el gyakorolni, ha már szóra tud dolgozni. Az alapok nélkül mint említettem, ha egy lépcső kimarad káosz lesz. Ezeket figyelembe véve próbáljátok ki otthon, illetve nem minden lónál működik egyből. Minden ló más, mint az emberek, ha nem megy neki, legyél türelmes vele és odaadó, türelmes állattartó. Gyakoroljátok sokat és vigyázzatok a testi épségetekre. Ezeket a feladatokat futószár nélkül érdemes elvégezni. 
Ha nem vagy még tapasztalt, akkor kérlek ezt edzői vagy hozzáértő felügyelettel végezd el, aki ért is hozzá. Én nem látom a lovad, nem látlak téged, az esetleges hibákat nem tudom javítani, de ha elakadtál bátran írhatsz nekem, válaszolok ezzel a témával kapcsolatban és próbálok segíteni is neked.


A cikket köszönöm Loorenynek. A kapcsolatot Hokalovin felvehetitek vele. Profilját a nevére kattintva eléritek.

Lovak

  • Angol lovasok
  • Western lovasok
  • Magyarország ménesei
  • Magyar lótenyésztők
  • Lovastörténelem
  • Lovasturizmus
  • Lószínek, jegyek
  • Lófajták
  • Lovak a filmiparban

Linkcserék

Westwood City - RPG

Hoka Tippek, Praktikák

Bejelentkezés

Keresés

Naptár

«  Április 2024  »
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024 | MINDEN JOG FENNTARTVA | Kapcsolat: hoofbeat@hotmail.com | uCoz